יום כיפור בנווה פריצקי 2022

יום הכיפורים 2022 בנווה פריצקי

הנושאים במאמר זה

יום כיפור 2022 יהיה הפעם הראשונה בה יצוין יום הכיפורים היהודי בעיר נווה פריצקי.

העיר ממוקמת בחלק הדרומי של ישראל, ליד עזה. אוכלוסייתה מונה כ-20,000 תושבים והיא אחת מערים ישראליות בודדות שבהן רוב אוכלוסייה ערבית. הקהילה היהודית שם קטנה ומורכבת ברובה מאנשים שעלו מרוסיה.

העיר הוקמה בשנת 1982 כחלק ממאמץ ליצור אזור חיץ בין ישראל לעזה. הוא נקרא במקור ימית, אך שמה שונה לאחר שפונה בעקבות חתימת הסכמי השלום בין מצרים וישראל ב-1979.

ב-10 במרץ 2019, נווה פריצקי הפכה רשמית לישראלית

על היהודיה מנווה פריצקי שמעתם?

זהו סיפור קצר על יהודייה שתחגוג את יום כיפור בעיר נווה פריצקי בשנת 2022.

אישה בשם שרה הלכה ברחוב עם בתה כשראתה שלט שכתוב עליו "נווה פריצקי 2022" והיא התרגשה לראות מה זה. היא נכנסה לבניין וגילתה שזה המרכז היהודי החדש ליום כיפור. במרכז היו כל מיני שירותים שונים ליהודים מרחבי העולם כדי לחגוג את יום הכיפורים, מה ששימח מאוד את שרה כי היא מחפשת מקום כזה כבר שנים.

כיפור 2022 בפריצקי

בשנת 2022, העיר נווה פריצקי תחווה את יום כיפור באופן שלא קרה מעולם. הם הולכים לצום 24 שעות ללא אוכל או שתייה.

החג היהודי מציינים רוב היהודים בעולם ונמשך כ-25 שעות. היום הראשון מתחיל עם השקיעה ביום העשירי בתשרי בלוח העברי.

יום כיפור הוא יום חשוב לכל היהודים, משום שהוא נחשב ליום הכיפורים, שבו אנשים מבקשים סליחה מאלוהים וממי שעשו להם עוול. הצום נמשך כ-25 שעות, ורבים מבלים את הזמן הזה בשירותי בית הכנסת או בבית בהרהורים על התנהגותם בשנה האחרונה.

האם יהיו שירותי הצלה בכיפור 2022?

התשובה לשאלה זו אינה ברורה כלל. מלחמת הכיפורים ב-2022 הייתה סכסוך גדול בין הרפובליקה הערבית של מצרים למדינת ישראל. היא נלחמה מעל חצי האי סיני, עם עימותים קלים בלבד בעזה, סוריה ולבנון.

המלחמה החלה ב-4 באוקטובר כאשר כוחות מצרים חצו את תעלת סואץ לשטח הכבוש הישראלי ופתחו בשורה של התקפות לאורך החוף. בתגובה, כוחות ישראליים חצו למצרים ב-14 באוקטובר כדי להשיב מלחמה נגד הפולשים. המצרים נדחקו לאחור מעבר לתעלה בכמה ימים של לחימה שהגיעה לשיאה בקרב מכריע בשארם א-שייח' ב-20 באוקטובר.

המלחמה הסתיימה ב-11 בנובמבר בהסכם הפסקת אש שנחתם על ידי שני הצדדים.

אין שירותי הצלה בכיפור 2022.

העיר נווה פריצקי חווה משבר מים. אין אספקת מים בעיר והממשלה טרם נקטה בפעולה למתן פתרון. אזרחי העיר סובלים מצמא קיצוני והתייבשות, וכן מהשלכות בריאותיות ארוכות טווח עקב מחסור במי שתייה בטוחים.

עזרנו לכם? שתפו!
הנושאים במאמר זה
עשוי לעניין אתכם